Prvok, Šampón, Tečka a Karel je úspešný román spisovateľa, scenáristu a režiséra Patrika Hartla, ktorého filmová podoba už netrpezlivo čaká na otvorenie kín. Hlavných protagonistov príbehu vo filme stvárnili Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák a Martin Hofmann. Skrátiť si čakanie na tento dlhoočakávaný film bude teraz možné počúvaním audioknihy, ktorú načítal Martin Hofmann, alias filmový Karel. Ako bonus audiokniha obsahuje doslov nahovorený autorom a pieseň Dobrá zpráva, ktorú k filmu napísali Roman Holý a Dan Bárta a naspievali Vojtěch Dyk, Matěj Ruppert, Dan Bárta a Vladimir 518.
Prvok, Šampón, Tečka a Karel je príbeh štyroch kamarátov, ktorí sa rozhodnú riešiť svoju krízu stredného veku provokatívnou hrou. Na školskej stretávke 20 rokov po maturite prídu k záveru, že ich životy sú na míle vzdialené od predstáv, ktoré mali na gymnáziu. A tak si spoločne vymyslia úlohy na osvieženie dávnej odvahy a slobodomyseľnosti. Čo je náročnejšie? Vyzliecť sa na verejnosti donaha, alebo hovoriť za každých okolností pravdu?
Keby mal Karel charakterizovať, aká táto kniha je, pravdepodobne by povedal, že je to výzva – výzva nebáť sa v polčase rozpadu zmeniť a čeliť pohodlnosti. Prvok by asi neváhal pateticky dodať, že je to príbeh o slobode a odvahe, ktorá je k nej potrebná. A tiež o tom, ako milovať – manželky, milenky, matky i dcéry. Tečkovi by to bolo fuk, pretože knihy nečíta. Ale keby zistil, s koľkými ženami sa v tomto príbehu vyspí, možno by ho to zaujalo natoľko, že tento román by si prečítal. A Šampón by hlavne považoval za dôležité, aby sa pri čítaní tejto knižky čitatelia dobre bavili. Pretože podľa neho v nej ide predovšetkým o to, o čom spieval Freddie Mercury: Show Must Go On, uviedol Patrik Hartl.
Herec Martin Hofmann vydanie audioknihy komentoval: Načítanie kníh je celkom masaker. Veľa času na prípravu, veľa hodín v štúdiu. Je to náročné na koncentráciu, momentálnu kondíciu hlavy a hlasiviek. Snažil som sa prísť na to, kedy je dobré robiť prípravu, ako dlho pred samotným načítaním, akú energiu v štúdiu potrebujem a akú nie, ako vydržať čulý, konkrétny, ako nepresadzovať seba ako interpreta pred knihou samotnou. Vedieť, kedy začínam odpadávať, priznať si, ak mám slabší deň. A nepoľavovať. Dalo mi to celkom zabrať, tak dúfam, že ten výsledok bude v poriadku. A samozrejme, bolo príjemnejšie, že už som po filme mal pred očami konkrétnych živých ľudí. Martina Pechláta, Davida Švehlíka, Hynka Čermáka a ostatných. Niekedy bolo zábavné hrať akoby Čermáka v podaní Hofmanna. Snáď som chalanom veľmi neublížil. Ak áno, nebol to môj zámer.